Szukaj...
Lifestyle

Umilacze wieczoru – książki, które warto przeczytać

Nadchodzi czas długich, jesiennych wieczorów. Często wskakujemy pod koc z kubkiem herbaty i umilamy sobie czas, oglądając telewizję, albo czytając książkę. Ja jestem osobą, która zdecydowanie wybiera książkę. No chyba, że jakiś serial na Netflixie bardzo mnie zaciekawi.

Przygotowałam recenzję czterech książek, które ostatnio przeczytałam. Obecnie szukam, nowych, ciekawych pozycji do poczytania. Dajcie znać co Wy polecacie?

„Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem”  Laura Vanderkam

Książka Laury Vanderkam jest bardzo ciekawą pozycją dla ludzi mających bardzo mało czasu, zwłaszcza o poranku. Ludzi którzy zawsze gdzieś się śpieszą. Wiedziałam, że będzie idealna dla mnie. Autorka pokazuje, jak znaleźć czas i wykorzystać go właśnie o poranku, jak być potem produktywnym w pracy oraz jak czerpać przyjemność z weekendów, spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Cieniutka książka, którą czyta się bardzo szybko. Trafiłam na nią przez przypadek i nie żałuje.

„Światło między oceanami”  M.L. Stedman

Powieść, przy której płakałam jak dziecko. Lekturę na początku, czyta się z lekkim zniecierpliwieniem, wydaje się być ona romansem, jakich wiele. Jednak wraz z biegiem akcji zaczynałam mieć ciarki na ciele. Akcja książki rozgrywa się w Australii, tuż po I wojnie światowej. Tom, weteran wojenny, decyduje się na posadę latarnika na wyspie Janus Rock. Przed tym poznaje Isabel, swoją przyszłą żonę. Razem zamieszkują na bezludnej wyspie. Tam tworzą dla siebie dom, a do szczęścia brakuje im tylko dzieci. Isabel niestety, nie utrzymuje żadnej z ciąż. Załamana faktem, że nie ma dzieci popada w depresję. Pewnego dnia do brzegu dobija łódka z martwym mężczyzną i płaczącym niemowlęciem. Małżeństwo musi podjąć bardzo trudną decyzję,  czy zostawić dziecko, czy zgłosić odnalezienie? Nie wiedzą, że na lądzie prawdziwa matka, poszukuje swojego dziecka. Wybór zaważył na ich późniejszym życiu. Nawet dobrzy ludzie popełniają czasami najgorsze błędy.

Autorka dotyka w tej książce bólu nie do opisania słowami. Odkrywa największe lęki przed utratą potomka.

„Kobieta którą pokochał marszałek”  Katarzyna Droga

To wyjątkowa książka o zapomnianej bohaterce batalii o niepodległość – Aleksandrze Piłsudskiej. Ola była nie tylko konspiratorką, ale też matką i żoną. Zakochała się z wzajemnością w już żonatym Piłsudskim. Ich miłość nie była łatwa, ale przetrwała lata wojny i  więzienną rozłąkę. Książka to połączenie biografii z powieścią sensacyjną i romansem.

„Czarownica”  Camilla Lackberg

Autorka opowiada w książce aż trzy historie. Pierwsza, dziejąca się współcześnie, dotyczy zaginięcia małej dziewczynki Linnei. Druga, to tragiczna historia sprzed trzydziestu lat. Z tego samego miejsca, wówczas też zaginęła mała dziewczynka Stella, ciało jej odnaleziono w leśnym jeziorku. Do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki, które później odwołały zeznania. Sąd uznał je za winne, ale jako nieletnie nie trafiły do więzienia. Trzecia historia jest o Elin, młodej wdowie i jej córce.

Opowieść rozgrywa się w 1672 roku, gdzie w Szwecji w tym czasie jest przyzwolenie na polowanie na czarownice. Trzy historie łączą się ze sobą, losy bohaterów splatają się. Dostajemy wspaniałą powieść kryminalną oraz obyczajową, od której ciężko jest się oderwać.  

Basia Szkółka

«

»

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments