Szukaj...
Lifestyle Wnętrza

Projekt naszego domu

Dom, to nie tylko cztery ściany i dach. Dom to miłość, harmonia i bezpieczeństwo. W pewnym momencie życia, ludzie zaczynają marzyć o domu z pięknym ogrodem. Miejscu, gdzie będzie się żyć, wypoczywać i wychowywać dzieci. Miejscu, gdzie będzie się tworzyć historia.

My też zaczęliśmy marzyć o domu, o przestrzeni dla rodziny. I dość szybko, bo zaledwie w miesiąc, podjęliśmy decyzje, aby kupić działkę na ten dom. Gdzie wcześniej będąc jeszcze parą, oboje chcieliśmy mieć mieszkanie z tarasem.

Mając ziemię, wiedzieliśmy jaki dom chcemy wybudować. Oglądając rożne projekty, natknęłam się na projekt domu w maciejkach 2 (G2) na stronie archon.pl

Projekt tak bardzo nam się spodobał, że postanowiliśmy go kupić. Uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Dom się już buduje i nie mogę się doczekać kiedy zaczniemy go urządzać.

Z zewnątrz dom jest idealny. Połączenie nowoczesności z minimalizmem. Kamień na elewacji dodaje mu skandynawskiego charakteru. Uważam, że świetnie pasuje do siebie kolorystka okien, drzwi oraz dachu. Zachwyciły mnie piękne, duże okna z tylnej strony budynku, przez które można będzie patrzeć na ogród, a zimą na padający śnieg.

Źródło: archon

W środku dom jest bardzo dobrze zaprojektowany. Zależało nam na tym, aby przestrzeń na dole była otwarta. Spora kuchnia w której marzy mi się wyspa. Piękna jadalnia, tuż obok kuchni w której postawimy duży stół, mieszczący wszystkich gości. I przestronny salon z kominkiem. Przy małym dziecku, otwarta przestrzeń to strzał w dziesiątkę. Można skupić się na gotowaniu i mieć jednocześnie oko na bawiącego się brzdąca w salonie. Poza tym połączenie kuchni i jadalni z salonem sprzyja integracji domowników oraz gości.

Źródło: archon

Na parterze jest jeszcze jeden pokój. Będzie on pełnił funkcję biura mojego męża. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie. Przewidziana jest też łazienka z sauną dla wszystkich domowników oraz łazienka z prysznicem przy głównej sypialni. Ponadto są też dwie garderoby, pralnia oraz strych, do adaptacji np. na pokój.

Źródło: archon

Projekt takiego domu to dobre rozwiązanie dla rodzin. Dom jest funkcjonalnie urządzony. Każdy z domowników będzie miał swoje miejsce, swoją przestrzeń. Dom w maciejkach 2 (G2), bardzo ładnie prezentuje się z zewnątrz. Cieszę się, że ma duży taras z tyłu domu, gdzie będę mogła razem z rodziną oraz znajomymi, spędzać czas wypoczywając i grillując. Bezpośrednio z tarasu jest zejście na ogród – to kolejny plus.

Dom który wybraliśmy skradł nasze serce. Już nie możemy się doczekać kiedy w nim zamieszkamy. Miejsce w którym go budujemy jest urokliwe i bardzo spokojne, aż ciężko w to uwierzyć, że znajduje się zaraz pod miastem. Warto marzyć, bo jak się czegoś bardzo chce, to marzenia się spełniają, my właśnie spełniamy swoje.

A Wy wolicie mieszkać w domu pod miastem, czy w mieszkaniu w mieście?

Zdjęcia pochodzą ze strony www biura projektowego.

Basia Szkółka

«

»

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments