Szukaj...
Dziecko

Mamas&Papas ocarro – recenzja wózka

wóek spacerowy stoi w ogrodzie. W środku siedzi dziecko.

Mamas&Papas ocarro to pierwszy wózek który kupiliśmy dla naszego synka. Czym się kierowaliśmy podczas wyboru? A tym, aby wózek był ładny – to oczywiste, musiał nam się podobać, ale też aby był bezpieczny, dobrze i lekko się prowadził, sprawnie się składał i aby nie był za duży. Zależało nam na tym, by bezproblemowo można go było, przewozić samochodem. 

Wózek spacerowy stojący w ogrodzie

Mogłabym wymieniać tutaj jeszcze więcej czynników, ale te które już napisałam wyżej, były dla nas najważniejsze. Poniżej przedstawiam Wam nasze wrażenia z użytkowania wózka Mamas&Papas ocarro.

1.Wygląd zewnętrzny

Posiadamy wózek w kolorze Dark Navy – jest to piękny odcień granatu, ze skórzaną, brązową rączką i pałąkiem, co moim zdaniem fenomenalnie do siebie pasuje. Nie posiada on dodatkowych ozdób, uważam, że byłyby zbędne. Wiadomo wygląd to kwestia wyboru, mi ten podobał się najbardziej. Producent oferuje szeroką gamę kolorystyczną, każdy znajdzie coś dla siebie.

wóek spacerowy stoi w ogrodzie. W środku siedzi dziecko.
wozek spacerowy z rozłożoną budką

2.Zwrotność i prowadzenie

Ocarro prowadzi się bardzo dobrze, lekko, jedną ręką. Sprawdza się w mieście na chodnikach, ale bez problemu na trawniku, wertepach czy w lesie. Doskonale radzi sobie również zimą. Dzięki kołom, a nie są one małe. Wózek więc można użytkować latem jak i zimą. Mieliśmy go ze sobą w górach, podczas naszego wyjazdu na narty.

koła wózka dziecięcego

3.Siedzisko

Siedzisko w tym wózku rozkłada się na płasko, co moim zdaniem jest dobre dla kręgosłupa dziecka. Jest duże i wygodne, odpowiednie również dla starszych dzieci. Rozkłada się w trzech pozycjach: siedząca, półleżąca i leżąca. Kolejny plus siedziska to to, że można przekręcać je i ustawić, przodem bądź tyłem do kierunku jazdy, a podnóżek jest regulowany.

4.Budka

Budka jest duża. Ładnie wygląda gdy jest rozłożona, materiał jest idealnie napięty (nie robią się żadne fałdy), ładnie wygląda również od środka, jest wysłana materiałem w kolorze beżowym, co daje jasną przestrzeń w środku. Doskonale chroni przed słońcem, wiatrem i deszczem. Dodatkowo rozpina się ją i powiększa o trzeci panel.

5.Składanie wózka oraz transport 

Stelaż i gondolę składa się oddzielnie. Natomiast kiedy mamy już zamontowane siedzisko spacerowe, wówczas spacerówkę składa się w całości, do niewielkich rozmiarów. Bez problemu mieści się w bagażniku i zajmuje naprawdę nie dużo miejsca. Dodatkowo można bez problemu odpiąć koła.

Dodatkowe zalety wózka:

  • Siedzisko jest dość wysokie, bardzo miękkie, oddychające i komfortowe dla dziecka
  • wózek daje możliwość przewożenia dziecka do 13,3 kg
  • 5 punktowe pasy bezpieczeństwa
  • daszek jest wentylowany (jest wbudowana siateczka)
  • posiada pałąk, który zabezpiecza dziecko
  • duży kosz na dole
  • możliwość zamontowania fotelika samochodowego (przy zakupie adapterów)
  • regulowana wysokość rączki
  • folia przeciwdeszczowa w zestawie
  • uchwyt na kubek (możliwość zakupu)

Basia Szkółka

«

»

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments